top of page

Waldemar Nowak, 

znany jako Pegaz / Pegaz Ass / Pegaz A.S.S. / Zolw

Pokolenie 35+ najbardziej może kojarzyć mnie jako Pegaza - wydawcę i redaktora naczelnego miesięcznika o grach komputerowych Secret Service, oraz o japońskiej animacji Animegaido. Fani sprzętu przenośnego, kina domowego i muzyki z plików mogą mnie pamiętać z łamów miesięcznika Audio, gdzie niczym opozycjonista walczyłem o prawa cyfry w czasach totalnej dominacji analogu.

Ostatnie trzy lata, spędziłem jako redaktor naczelny portalu InfoAudio.pl, gdzie nadal pojawiają się moje teksty (patrz linki poniżej).

Dziennikarz, grafik, fotograf, wydawca prasy papierowej oraz książek, redaktor naczelny w paru miejscach, a prywatnie syn, mąż, ojciec itd.

Przygodę z komputerami (Commodore 128 + stacja dysków) i dziennikarstwem zacząłem na przełomie lat 80/90-tych , od legendarnego już magazynu Bajtek.

Założyłem / współtworzyłem / projektowałem / wydawałem kultowe tytuły jak:

Top Secret, Secret Service, Neo - poświęcone rozrywce elektronicznej,

Animegaido o japońskiej kulturze obrazkowej, oraz "Dziecko w Mieście" o tematyce społecznej.

Tak na marginesie dodam, że do firmy "Planet Manga", która jako pierwsza zaczęła importować do Polski oryginalne anime i mangi, też przyłożyłem rękę. 

Natomiast prawdziwymi prapoczątkami mojej działalności wydawniczej, były powielaczowe "reprinty" starych książek o tematyce ezoterycznej, którymi się handlowało na różnych imprezach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Psychotroniczne (gdzieś tak od połowy lat 80-tych XX w.). 

Natomiast już w tym stuleciu kilka lat spędziłem na recenzowaniu sprzętu w miesięczniku Audio gdzie zajmowałem się tematyką najbliższą memu sercu - wyszukiwaniu urządzeń, dla zwykłych ludzi, którzy kochają muzykę i film, ale niekoniecznie chcą dać się wkręcić w Audiofilizm przez wielkie “A”. Poczytuję sobie za honor wprowadzenie na szerszą skalę, do tego szanowanego tytułu: sprzętu przenośnego, cyfrowego i kina domowego.

Przez ostatnie 3 lata kierowałem portalem InfoAudio.pl, z którym pozostaję w dobrych relacjach. 

Z wykształcenia architekt krajobrazu, a z pasji (niezrealizowany) stolarz.

  • Jako grafik mam na koncie: ponad dwieście okładek czasopism / książek / płyt CD, tysiące makiet stron różnych czasopism, oraz niezliczoną liczbę logotypów i projektów różnego rodzaju.

  • Jako autor kilkuset artykułów: począwszy od humorystycznych, przez felietony, relacje, recenzje, na testach ciężkiego sprzętu skończywszy. Wprowadziłem do języka potocznego określenie “miodność” używane w niektórych kręgach do dziś :)

  • Jako osoba prywatna jestem: nestorem upraw hydroponicznych roślin doniczkowych (ponad 35 lat praktyki), płetwonurkiem, żeglarzem, stolarzem, a przede wszystkim pasjonatem muzyki. A że (niestety) nic nie wyrzucam, toteż posiadam pokaźny zbiór: kaset magnetofonowych / VHS / taśm szpulowych / winyli / dyskietek / MiniDisc'ów / CD / DVD / Blu-ray i plików, z czego najbardziej lubię pliki, ponieważ zajmują najmniej miejsca. Na płyty z muzyką, od czasów licem wydałem majątek.

 

Jako, że jest to blog autorski, stąd też od czasu do czasu będą się również pojawiać wpisy spoza tematyki audio / video / smart, poruszające niekiedy tematy kontrowersyjne, ale warte zauważenia.

 

Nazywam się Waldemar Nowak

i zapraszam na wspólną przygodę

P.S. Jakieś 25-30% moich autorskich tekstów z ostatnich 3 lat opublikowanych na portalu infoaudio.pl :

Waldemar Nowak - redaktor naczelny inaczej.tv

W dzieciństwie byłem "prześladowany" przez kolegów za wielkie uszy i proszę jak się z czasem przydały :)

Zdjęcie zrobione w nieistniejącej już komorze bezechowej w laboratoriach firmy Philips, podczas spotkania z dziennikarzami z EISA, kiedy pracowałem w miesięczniku Audio.

bottom of page