W jaki sposób jesteśmy od dziesięcioleci informowani o sprzęcie przez media?

Od szczegółu do ogółu – dziś czytamy o wzmacniaczach, jutro o kolumnach, za tydzień o kablach...

Na czym więc, polega magia wystaw sprzętu? (Audio Video Show, High End, IFA, CES, itp.)

Wystawy są ogromne, wszystkiego jest dużo, czasu mało, ale wystarczy zwykle jeden rzut oka, by wstępnie ocenić, czy pokazany zestaw w ogóle ma szanse na dalsze nim zainteresowanie.

Jeśli lubisz brzmienie lamp, to skupiasz uwagę na ekspozycjach, gdzie coś "świeci". Jeśli słuchasz tylko streamingu, to nie patrzysz po gramofonach, itd, itp. Jeśli używasz tylko sprzętu przenośnego, to na hi-endowe ekspozycje popatrzysz przez pryzmat ciekawostek. Jak w życiu.

AVS Show Online, to całkowita zmiana w podejściu do prezentacji sprzętu. Od ogółu do szczegółu – zamiast koncentrować się na pojedynczych urządzeniach, będzie przypominać prawdziwą wystawę, gdzie prezentowane są bardzo starannie skomponowane zestawy elementów, by osiągnąć maksymalny efekt, nie zawsze za największe pieniądze. Czasem składa się z urządzeń jednego producenta, a czasem wielu – kluczem do sukcesu jest bowiem harmonijnie skomponowany zestaw.

Prezentowane zestawy będzie łączyć wspólna cecha – będą to propozycje przemyślane i wypróbowane przez dystrybutorów / specjalistów / handlowców – zamiast więc próbować ogarniać nieogarnialne, czyli wszystko na raz, uzyskamy równie wyczerpująca i kompetentną informację, jakbyśmy wybrali się na wystawę / do sklepu / salonu / galerii, ale pochodzącą wprost ze źródła. 

Jedyne czego tu nie udostępnię, to możliwość odsłuchu, natomiast cała reszta jak: oszczędność czasu i łatwość w poznania kompleksowej oferty polskich dystrybutorów nie będą mieć sobie równych.

Oczywiście zawsze można będzie skupić uwagę tylko na niektórych elementach, ale wstępna selekcja i wszystkie strzały "kulą w płot" będą dawno już za nami, bowiem już z góry będziemy wiedzieć, do jakiej większej całości będą na pewno pasować.

W komfortowych warunkach zacisza domowego / w szkole pod ławką / w biurze, gdy szef nie widzi / na nudnej konferencji – na spokojnie zobaczyć co nasz rynek ma do zaoferowania – zestawy tanie / drogie / proste / ambitne – pełny przekrój, tak żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W świecie audio wszyscy mówią głównie o jakości dźwięku, ale jak przychodzi co do czego, to na pierwsze miejsce kryteriów wysuwa się potrzeba zaspokojenia osobistej estetyki (a na szczęście każdy z nas ma inną).

AVS Show Online i inaczej.tv, z założenia będą wykraczać poza formułę audio-wizualną – stąd obecność słowa "Smart" w nazwie. Czasy gdy telefon był tylko telefonem, a telewizor tylko telewizorem już minęły, obecnie głośnik z mikrofonem służy do wyłączania światła na drugim końcu mieszkania, a lodówka do sprawdzania prognozy pogody. Funkcje przenikają się wzajemnie, tworząc nowe środowisko życia, które nie daje się łatwo zaszufladkować. Bo np. taki smartwatch to bardziej: zegarek? sprzęt audio? nawigacja? urządzenie medyczne? trener osobisty?, czy wszystkiego po trochu i jeszcze więcej. A telewizory z funkcjami smart? A samochody? A domy inteligentne?

Inaczej.tv zmienia reguły medialnej gry, koncentrując się na stworzeniu wirtualnej wystawy dostępnej przez 365/24h, gdzie czas nie goni, gdzie można powracać i zawężać listę kandydatów do poświęcenia im pełnej uwagi w realnym świecie. Jakim ogromnym skokiem jakościowym będzie możliwość skupienia się na 5 najlepiej rokujących systemach, zamiast latać jak przysłowiowy "kot z pęcherzem" po 150 pokojach? A zaoszczędzonym czasem? Będzie można przeznaczyć go na udział w bardzo ciekawych wykładach towarzyszących wystawie.


Od czegoś trzeba zacząć, dlatego też w pierwszej kolejności pojawią się materiały bazujące na ostatnim Audio Video Show, oraz ciekawe a nie publikowane dotychczas relacje z ostatniego High End w Monachium i IFA w Berlinie. Obie imprezy niemieckie w sporej części opierają się na zapowiedziach, a więc w wielu przypadkach to co pokazano w ubiegłym roku dopiero zaczyna wchodzić na rynek europejski, względnie premierę miało niedawno.

 

Co dalej? Dalej, zaczną się pojawiać kolejne zestawy, ale skrojone pod inne potrzeby. Absolutna większość dystrybutorów posiada po kilka takich "złotych strzałów" w swojej ofercie, tylko że do tej pory ograniczenia lokalowe nie pozwalały na wystawienie wszystkiego jednocześnie. Teraz będzie to możliwe, a oferta będzie sezonowo aktualizowana. 

Dzięki tej wystawie będziesz mógł szybko zobaczyć i porównać, co najlepszego / najatrakcyjniejszego (jako rozwiązanie kompleksowe), możesz kupić w ramach posiadanego budżetu.

Jestem absolutnie pewny, że nie raz i nie dwa, zdarzy się nam spotkać gotowe rozwiązania problemów, których jeszcze sobie nie uświadomiliśmy. 

Życzę owocnego zwiedzania konsumentom, oraz zwiększonej monetyzacji dystrybutorom i handlowcom – ta impreza została powołana do życia dla korzyści wszystkich zainteresowanych stron.

Zapraszam do zwiedzania

Waldemar Nowak

Posty już wkrótce
Cierpliwości...

                                                                         A U D I O   V I D E O   S M A R T   S H O W   O N L I N E