top of page

ASTELL&KERN A&norma SR25 – muzyczny luksus dla prawie każdego

Zaktualizowano: 19 cze 2020

Jeśli komuś się wydaje, że jego najnowszy Samsung Galaxy, iPhone, czy muzyczny smartfon LG grają bardzo dobrze, to niech koniecznie posłucha przenośnych produktów Astell&Kern i wtedy pogadamy :)

Rusza przedsprzedaż przenośnego odtwarzacza wysokiej rozdzielczości – A&norma SR25 (Hi-Res Audio).

A&norma to linia luksusowych produktów dla szerokiej publiczności (Mass Premium), oferujących bardzo oryginalne, wyróżniające się na tle konkurencji wzornictwo, ale przede wszystkim niesamowity dźwięk, a to wszystko w wyjątkowo przystępnej cenie (uwzględniając co otrzymujemy w zamian).


ASTELL&KERN A&norma SR25

(kliknij żeby powiększyć)


Astell&Kern A&norma SR25

Poczynając od modelu AK70, celem Astell&Kern było dotarcie z wysoką jakością audio do coraz szerszej grupy miłośników muzyki. Następcą AK70, został model o dość oryginalnej nazwie A&norma SR15, który został rozwinięty jako SR25.

Dystrybutor: Astell&Kern A&norma SR25 jest produktem premium oferującym najnowocześniejsze technologie producenta, a jednocześnie jest w pełni zgodny z filozofią Astell&Kern wyrażając każdy detal muzyczny w taki sposób, jak najlepiej Astell&Kern potrafi. Astell&Kern A&norma SR25, to najnowsza odpowiedź, na niewyczerpane pytanie: „Jak jeszcze bardziej zbliżyć się do oryginalnego i zamierzonego brzmienia artysty?”.

Astell&Kern A&norma SR25 to rozwinięcie modelu SR15 o takie elementy jak:

 • dodanie nowego, szybszego czterordzeniowego procesora (pierwszy raz zastosowanego w SR15) w połączeniu z DAC Dual Cirrus Logic CS43198 Master Hi-Fi,

 • natywne wsparcie odtwarzania dla DSD256 oraz 32-bit/384 KHz,

 • nowy, wiodący w swojej klasie tryb wydajności zapewniający bezkompromisowe odtwarzanie najwyższej jakości,

 • nowo zaprojektowany zespół obwodów elektrycznych w celu poprawy jakości dźwięku,

 • dodanie obsługi kodeka Bluetooth LDAC, aby dać użytkownikom możliwość bezprzewodowego przesyłania 24-bitowego sygnału do innych urządzeń audio,

 • najdłuższa żywotność baterii spośród wszystkich poprzednich odtwarzaczy A&K – do 20 godzin ciągłego grania.

Ostatnie 3 zdjęcia to bezpośrednie porównanie brył SR15 i SR25 (większy)


Astell&Kern A&norma SR25 to nie tylko niesamowite brzmienie, ale i wyróżniające się wzornictwo, które od strony technologicznej można osiągnąć tylko przy użyciu bardzo zaawansowanych 5-cio osiowych obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC). Aluminiowy korpus jest więc obrabiany w jednym procesie.


Dystrybutor: Ten unikalny projekt zdobył Red Dot Design 2020, jedną z najbardziej prestiżowych nagród, przyznawanych za wzornictwo dla produktów konsumenckich. Obróbka potencjometru głośności odbywa się za pomocą maszyn, jakie używane są do produkcji luksusowych zegarków szwajcarskich. Aluminiowy korpus tłumi wibracje i poprawia jakość dźwięku, a smukła konstrukcja umożliwia użytkownikowi łatwe trzymanie i obsługę 3,6-calowego ekranu dotykowego jedną ręką. Oprogramowanie układowe A&norma SR25 jest oparte na systemie Android 9.0, który wprowadza szereg udoskonaleń.

Korzystanie z Androida 9.0 umożliwia zainstalowanie najpopularniejszych aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki. Open APP będzie teraz w pełni kompatybilna z odtwarzaczem, oraz przyszłymi aktualizacjami aplikacji.

Jednocześnie Astell&Kern zmodyfikował system Android, tak aby zapewniał optymalną pracę systemu i zapewniał niesamowitą płynność działania interfejsu użytkownika. Już w poprzednich modelach wszystko działało płynnie, a teraz po prostu działa jeszcze lepiej.

Oficjalna premiera Astell&Kern A&norma SR25 miała miejsce 24.04.2020, natomiast do sprzedaży w Polsce trafi on w czerwcu br.

Niebawem w wybranych sklepach ruszy akcja przedsprzedaży, oraz w sklepach mp3store będą dostępne egzemplarze do odsłuchu.

Specyfikacja techniczna:

 • Obudowa: Aluminum

 • Ekran: dotykowy 3.6” HD (720x1280 px)

 • Odtwarzane formaty: WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE, AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF (MQA)

 • Próbkowanie: PCM 8-384 kHz z próbkowaniem 8/16/24/32 bitów / DSD Native DSD64 (1bit 2.8 MHz), Stereo / DSD128 (1bit 5.6 MHz), Stereo / DSD256 (1bit 11.2MHz), Stereo

 • Moc wyjściowa na gniazdach: niezbalansowane 2 Vrms / zbalansowane 4 Vrms (bez obciążenia)

 • CPU: 4-ro rdzeniowy procesor Quad-Core

 • DAC: CirrusLogic CS43198 x2 (Dual DAC)

 • Decoding: odtwarzanie do 32bit/384 kHz Bit-to-Bit

 • Wejścia: USB typ-C (ładowanie i przesył danych z PC & MAC / tryb MTP (Media Device)

 • Wyjścia: niezbalansowane 3.5mm / zbalansowane 2.5mm z obsługą wtyków 4-ro pinowych

 • Wi-Fi: 802.11 b/g/n (2.4 GHz)

 • Bluetooth: 4.2 (A2DP, AVRCP, aptX HD, LDAC)

 • Wymiary: 63.5 x 108.3 x 16.1 mm

 • Waga: 178 g

Cena sugerowana: 2.999 zł


ASTELL&KERN A&norma SR25

Kosztuje tyle co pół flagowego smartfona, a jakościowo trudno go przeskoczyć, bo jest urządzeniem wyspecjalizowanym – może warto, rolę smartfonów ograniczyć do telefonowania, gier i przeglądania internetu, a muzyki słuchać z takich odtwarzaczy jak SR25?

N A J N O W S Z E    W P I S Y
bottom of page