ASTELL&KERN SE200 A&futura – przełom w przenośnym audio, pierwszy odtwarzacz Multi-DAC

Pierwsza A&futura SE100 została pokazana w Monachium dwa lata temu i już wtedy stała się designerską sensacją , dostrzeżoną w międzynarodowych konkursach wzornictwa przemysłowego.

Po przerwie dłuższej niż zwykle A&K pokazał jeszcze bardziej zachwycającego następcę. Gdyby jednak tylko o zmianę wyglądu chodził, to byłby to tekst o przysłowiowej blondynce po face liftingu. Tym razem wymieniono serce.

Astell&Kern A&futura SE100 po lewej i Astell&Kern A&futura SE200, niby podobne, ale w wielu detalach dzieli je epoka


Czy ktokolwiek się spodziewał, że jakaś firma zacznie produkować urządzenie wyposażone w dwa konkurencyjne przetworniki DAC w jednej obudowie? Proszę podnieść rękę i nacisnąć przycisk. Nie widzę… Nie wiem, czy wszyscy już to sobie uzmysłowili, ale właśnie została otwarta kolejna puszka audio pandory i za chwilę zobaczymy wysyp naśladowców, bo to zaiste ciekawy pomysł jest.


Astell&Kern SE200

Astell&Kern A&futura SE200

Dystrybutor: Astell&Kern A&futura SE200 to pierwszy na świecie projekt Multi-DAC, czyli wyposażony w przetworniki cyfrowo-analogowe dwóch różnych producentów – ESS i AKM – co przekłada się na niespotykane dotąd doznania brzmieniowe. Odtwarzacz SE200 ma nową, ceramiczną konstrukcję. W modelu SE200 zostały zaimplementowane dwa różne obwody wzmacniaczy, w celu zoptymalizowania różnych charakterystyk przetworników używanych w odtwarzaczu (2x ESS9068 + 1x AK4499EQ). Użytkownik może wybrać jeden z dwóch DAC’ów, aby zapewnić inną charakterystykę dźwięku, w zależności od rodzaju odtwarzanej muzyki. Dźwięk można dostosować dodatkowo do własnych preferencji, wybierając spośród dostępnych filtrów.