CES / Panasonic – JZ2000 4K HDR OLED TV – telewizor, który przelicytował inne OLEDy

Aktualizacja: lut 23

Jeśli o którymś z wielkich koncernów (produkujących telewizory i nie tylko) można powiedzieć, że jest w Polsce ewidentnie niedoceniany, to jest to Panasonic. Dlaczego tak się dzieje? Trudno powiedzieć, ale prawdopodobnie Polska jest dla Japończyków marginesem marginesu – nie inwestują w promocję nawet ułamka tych kwot, co na głównych rynkach, a to się niestety przekłada na spadek rozpoznawalności marki, marki która jest oficjalnym parterem technologicznym Olimpiad od 30 lat.


CES / Panasonic - JZ2000 tv set

Panasonic wyjechał ze swoim nowym OLED’em jak zza zakrętu, czym zaskoczył wszystkich, a chyba najbardziej swojego technologicznego konkurenta – LG (który ekranami OLED evo już z gąską się witał).

Panasonic JZ2000 to telewizor o nieprawdopodobnej (jak na technologię OLED) jasności szczytowej i średniej, oraz wbudowanemu nagłośnieniu 5.0.2 jak z sounbara. To również udoskonalony procesor z AI, analizujący treść wyświetlanych scen i poprawiający jednocześnie obraz & dźwięk zależnie od ich charakteru.


CES / Panasonic - JZ2000 tv set

Trzeba przyznać, że niemal bezramkowy ekran 55" / 65", umieszczony na obrotowej podstawie i z tymi wszystkimi głośnikami z tyłu, robi bardzo pozytywne wrażenie

JZ2000 to spadkobierca wszystkiego, co najlepsze do tej pory w telewizorach wymyślono, a dodatkowo został dopieszczony przez znanego i utytułowanego kolorystę z Hollywood – Stefana Sonnenfelda (jego imponujące portfolio do zobaczenia tu).

Dla klienta oznacza to tyle, że telewizor od razu po wyjęciu z kartonu i bez dodatkowej kalibracji świeci cudownie.

Poza tym wspiera konkurujące ze sobą formaty HDR: Dolby Vision / HDR10+ / HLG Photo (Hybrid Log Gamma). To również wsparcie dla inteligentnego dopasowania obrazu do otaczającego oświetlenia: Dolby Vision IQ / Filmmaker Mode, które w tym roku idzie o krok dalej, oferując dodatkowo HDR10+ Adaptive (nowa funkcjonalność, póki co dostępna jest tylko u Panasonica).