CES / TCL i jego wielkie 85" telewizory XL

Aktualizacja: lut 5

– Szczerze? – Ale tak zupełnie szczerze? – Nigdy nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę kibicował jakiejś chińskiej firmie tak mocno jak TCL (podobno tylko krowa zdania nie zmienia). Moim zdaniem, jak to się mówi: "TCL ukradło show", pokazując najwięcej nowości, które będą miały przełożenie na życie zwykłych ludzi. Nie jakieś wydumane pierdoły z pogranicza kosmosu, a konkrety i to za bardzo rozsądne pieniądze.

CES 2021 / TCL - tv models

Już do tej pory mieli bardzo smukłe telewizory, a teraz będą jeszcze smuklejsze – szczegóły dalej #odzero

Jeśli choć część z zaplanowanych działań na rynku amerykańskim rozciągną się i na Europę, to będziemy niedługo świadkami sporych przetasowań na podium dla producentów telewizorów i smartfonów.


CES 2021 / TCL - tv brand no. 2

Znakomicie przygotowaną wizualnie konferencję prasową (wszak to była wystawa wirtualna) poprowadził Tiago Abreu – szef X-Lab – Centrum Projektowania Przemysłowego TCL


Bowiem jeśli o jakimś producencie można powiedzieć, że oferuje klientom najwięcej za najmniej, to najprawdopodobniej właśnie mowa o TCL – marce która w ciągu zaledwie 5 lat została numerem 2 sprzedaży na amerykańskim rynku telewizorów – zaskoczenie, no nie?

A ponadto są dostępni w Polsce, co też może mieć dla nas i naszych portfeli znaczenie.


TCL pokazał w tym roku kilka bardzo ciekawych prototypów, z których część wyglądała na gotowe do wdrożenia do produkcji, ale im poświęcę kolejny odcinek, a w tym tylko telewizory.


Patrząc z perspektywy całego CES można powiedzieć, że zapowiada się sezon, telewizorów z podświetleniem Mini-LED. Większość producentów pokazała swoje propozycje, a chyba największym zaskoczeniem na minus w tym wyścigu okazał się brak SONY.

Często z premierowymi technologiami łączą się tzw. "choroby wieku dziecięcego", więc na tym polu TCL pokazuje swoją przewagę nad całą konkurencją – doświadczenie. W temacie Mini-LED TCL ma na swoim koncie już trzy generację, w