Czeskie granie w Bielsku-Białej / cz. 2

Zaktualizowano: 23 cze 2020


KR AUDIO Kronzilla VA680i

Informując 3 dni temu, o pokojowym najeździe czeskiego hi-endu na Bielsko-Białą, z pełną premedytacją powstrzymałem się od ujawnienia szczegółów dotyczących drugiej prezentacji, aż do czasu dotarcia do mnie zdjęć. Szanowni państwo, jeśli oprócz miłości do muzyki, lubicie robić na gościach piorunujące wrażenie, to trudno znaleźć do tego celu lepszego kandydata, niż wzmacniacz Kronzilla.

Zapewniam, że niecodziennie można posłuchać i zobaczyć TAKIE LAMPY w akcji.


Hi-Fi Studio, Bielsko-Biała

Kto nie wie co się ukrywa w tej skrzyni, niech się wygodnie na krzesełku usadowi i czeka na rozwój wydarzeń

ACOUSTIQUE QUALITY – AQ Passion

Dla porządku przypominam, iż mniejsza instalacja gra od 19.06 w Cafe Zadymka (Mostowa 5, Bielsko-Biała), natomiast większa, prezentująca referencyjny wzmacniacz lampowy czeskiej manufaktury KR AUDIO, w połączeniu z również czeskimi kolumnami głośnikowymi marki ACOUSTIQUE QUALITY stanęła w Hi-Fi Studio (Cieszyńska 86, Bielsko-Biała).

Ludzie z południa Polski mogą kojarzyć te produkty, ale podejrzewam, że dla wielu osób z reszty kraju będzie to pierwszy kontakt z obiema markami, dlatego zanim pojedziemy do B-B, zapraszam na szybkie wspominki z monachijskiego High End 2019. Widziałem tam, jak niektórzy ludzie stawali z taką naturalną dziecięcą bezradnością w oczach w bezpośredniej konfrontacji z rozmiarem lamp KR Audio – T-1610. W relacji można również zobaczyć fantastyczne ujęcia konstrukcji wewnętrznej kolumn ACOUSTIQUE QUALITY i ich patent na wytłumianie ścian poprzez wypełnianie ich stalowym śrutem.


Organizator: W salonie audio Hi-Fi Studio w Bielsku-Białej, przy ulicy Cieszyńskiej 86, gościć będzie topowy zestaw głośnikowy z oferty ACOUSTIQUE QUALITY AQ Passion. Kolumny powstały na podstawie 25 lat doświadczenia, a do ich designu przyczyniło się ateliér Novague. To układ trójpasmowy z asymetryczną, sztywną obudową typu kanapkowego – z aktywnym systemem wewnętrznego tłumienia ścian obudowy BDS (opatentowany przez Acoustique Quality). Użyte przetworniki pochodzą z fabryki jednego z najlepszych na świecie producentów – Scan-Speak z Danii, a okablowanie wewnętrzne od równie renomowanej firmy – AudioQuest z USA.

KR AUDIO Kronzilla VA680i

Kronzilla prosto ze skrzyni wzbudza zaintrygowanie wśród pań, tymi podstawkami pod filiżanki, bo całość wygląda trochę jak nie do końca zmontowany ekspres do kawy – na tym etapie, można jeszcze mieć nadzieję, że małżonek szykuje miłą niespodziankę

trioda mocy KR AUDIO T-1610

Gustlik ładuj odłamkowym / Jest odłamkowy / Ognia Trudno to nazwać lampą, to jak skrzyżowanie sztuki nowoczesnej z kaloryferem w próżniowej bańce, arcydzieło technologiczne, czystej wody poezja, no po prostu cudo

KR AUDIO Kronzilla VA680i & triody mocy KR AUDIO T-1610

Człowiek wobec takiej potęgi naprawdę czuje respekt, a słowa są tu za małe

Zestaw napędza referencyjny, zintegrowany wzmacniacz KR AUDIO Kronzilla VA680i. Krystalicznie czysty dźwięk, z pięknym, mięsistym, mocnym i dobrze uformowanym basem, oraz rozdzielczością przekraczającą granice wyobraźni. Jakbyśmy siedzieli na sali koncertowej. Kronzilla pochodzi dosłownie z innego świata, i nie ma sensu o tym opowiadać, podobnie jak opowiedzieć komuś o brzmieniu skrzypiec Antonio Stradivariego. Po prostu trzeba posłuchać.

Lampy z bliska są dosłownie obłędne (pokaz slajdów – poklikaj)


Wyposażony w triody mocy KR T-1610, o niskiej częstotliwości i mocy 22-60 W, z ręcznie dmuchaną bańką wyprodukowaną w Czechach, ze szkła boro-krzemowego SIMAX. Jest to największa lampa próżniowa, jaką kiedykolwiek zastosowano w audio. Głęboka próżnia gwarantuje wyjątkową trwałość. Mosiężna podstawa i pozłacane styki są odporne na korozję i zapewniają przepiękny dźwięk, przy minimalnych zniekształceniach. Opatentowane wielopasmowe włókna dostarczają wysoką wydajność, dynamikę i niezrównaną muzykalność. Żywotność lamp to niewiarygodne 10.000 godzin.

Hi-Fi Studio, Bielsko-Biała

Pomimo, wyjątkowo licznej tego dnia klienteli (mimowolnie spowalniającej prace), ekspozycja stanęła

KR AUDIO Kronzilla VA680i

Gdyby okazało się, że Kronzilla to jednak dużo za dużo, na nasze potrzeby, to na podorędziu w Hi-Fi Studio można do woli przebierać w modelach lampowych wzmacniaczy EGG-SHELL (o czym przypomina plakat na ścianie)

System dopełnia gramofon EAT Forte S – sprzęt również kojarzony z naszym południowym sąsiadem gdzie jest produkowany, oraz brytyjskie okablowanie Black Rhodium (gramofon widoczny jest na pierwszym zdjęciu).

To żeby na koniec, dolać jeszcze więcej oliwy do ognia, dodam że Kronzilla VA680i jest wzmacniaczem o niesamowitej mocy (jak na konstrukcją lampową) – 2x 60 W w czystej klasie A, i o hi-resowym paśmie przenoszenia do 48.000 Hz.

Obie ekspozycje będą działać do 5 lipca 2020. No to jak, jedziemy do Bielska-Białej?


Fotografie z salonu i Cafe Zadymka: Krzysztof Grabowski

N A J N O W S Z E    W P I S Y