DENON jako pierwszy pokazał amplitunery AV z HDMI 2.1 i ze wsparciem dla 8K (cz. 2)

Aktualizacja: 19 cze 2020

Niniejszy tekst stanowi obszerny fragment oficjalnej notki prasowej dystrybutora, dotyczącej zbliżających się premier amplitunerów i wzmacniaczy AV marki Denon.

Przed dalsza lekturą zapraszam jednak do zapoznania się z częścią 1, która omawia wątki ogólniejszej natury i odpowiada na kluczowe pytanie: „Czy w ogóle potrzebujemy urządzeń AV ze wsparciem dla HDMI 2.1?”.


Pomimo, że poniższy tekst (poza ostatnim akapitem) jest jednym wielkim cytatem, dla uniknięcia zamieszania, nie będzie posiadał typowego wyglądy cytatów na tym blogu (niebieski italic).

DENON AVC-X6700H - black front

Wszystkie zdjęcia pochodzą z 11-to kanałowego modelu AVC-X6700H

Definiując nowe standardy

Nowe amplitunery AV i wzmacniacze AV Denon serii X zapewniają najlepsze wrażenia kina domowego oraz wykorzystują najnowsze technologie HDMI. Dzięki niewiarygodnej jakości obrazu i zaawansowanym możliwościom dekodowania dźwięku uzyskanie doznań znanych z sali kinowej we własnym domu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ciesz się filmami i programami TV z oszałamiającą jakością obrazu dzięki dedykowanemu wejściu HDMI „8K”, które umożliwia obsługę sygnału 8K/60 Hz oraz 4K/120 Hz, wsparcie nowych formatów HDR, w tym HDR10+ i Dynamic HDR, oraz zupełnie nową funkcję HDMI o nazwie QuickMedia Switching (QMS), która pozwala na natychmiastową zmianę rozdzielczości lub liczby klatek na sekundę w celu wyeliminowania zjawiska ciemnego ekranu. Aby uzyskać wyjątkowe kolory, wyrazistość i kontrast, najnowsze modele z serii X nadal obsługują HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision, a także 4:4:4 Pure Color subsampling oraz BT.2020.


DENON AVC-X6700H - inside

Na pierwszym planie blok monolitycznych wzmacniaczy (kliknij żeby powiększyć)

Z myślą o graczach