Kino domowe 2020/21 cz. 4, czyli wszystko o najlepiej brzmiącym formacie kinowym świata

Aktualizacja: 3 gru 2020


IMAX Enhanced logo

Inwestując w nowy amplituner, nie wyobrażam sobie, by mógł on nie posiadać wsparcia dla IMAX ENHANCED i nawet jeśli się zgodzimy co do tego, że na chwilę obecną nie jest to format, tak rozpowszechniony jak Dolby Atmos, to za sprawą umów z platformami streamingowymi i zapowiedziom firmy Sony, ta sytuacja może ulec zmianie dosłownie z dnia na dzień.

Więcej o dostępności filmów w kolejnym (najprawdopodobniej ostatnim odcinku serii), a dziś wszystko co chciałbyś wiedzieć o samym IMAX Enhanced, ale nie masz kogo zapytać.


Devinitive Technology - zdjęcia lifestyle

Jeśli tylko mi warunki lokalowe kiedyś pozwolą, to bezdyskusyjnie postawię swoje kino domowe na Devinitive Technology. Przez lata, na wystawach audio dane mi było posłuchać wielu zestawów demo, od bardzo tanich, po zaporowo drogie, ale to właśnie Devinitive'y z materiałem filmowym w IMAX Enhanced skradły moje serce (każda kolumna ma wbudowany subwoofer, nawet centralny ma swój, więc nawet tak prosta konfiguracja 5.1.4 jak na zdjęciu z ciemnym tłem ma aż 5 subów – taki bas jest nieporównywalny z niczym).


Dla wygody czytającego (znaczy się twojej wygody szanowny czytelniku), tekstowi nadałem formę pytań i odpowiedzi omawiających poszczególne zagadnienia. Pytania to w większości autentyki zasłyszałem podczas: konferencji / szkoleń / od sprzedawców, zadawane przez dziennikarzy i użytkowników.


11. Jakiej marki elektronikę najlepiej kupić pod IMAX Enhanced?