Iść na swoje

Aktualizacja: 17 cze 2020

Miałem ze 150 pomysłów na to, co napisać w pierwszym poście. Finalnie padło na krótkie, szczere rozliczenie z przeszłością i wobec ludzi, z którymi los skrzyżował moją drogę życiowo-zawodową. Dawniej nie pojmowałem co nimi powodowało, a obecnie widzę to w zupełnie innym świetle - perspektywa spojrzenia się zmieniła.


Żeby zobaczyć wschód słońca, trzeba wyjść spod ciepłej kołdry i po prostu ruszyć cztery litery, inaczej się nie da, tak jak i nie da się zobaczyć gdzie nas jeszcze nie ma, dopóki tam nie dojdziemy.

Jako osoba publiczna, od 1991 roku miałem okazję wejść w różne bezpośrednie interakcje z setkami ludzi. A pośrednio poprzez swoje teksty i grafiki publikowane w: Bajtek, Commodore & Amiga, Top Secret, Secret Service, New S Service, Neo, Animegaido, Audio, InfoAudio.pl, książkach z serii Kompendium Wiedzy, ilustracjach w kilku książkach naukowych, katalogach Planet Manga i innych publikacjach rozproszonych, oraz dzięki setkom projektów graficznych, które wykonywałem jeszcze przed wystartowaniem z Secretem (czyt. Secret Service) to mówimy o milionach.


Zdjęcie zrobione trzy dni temu, witrynie biura podróży na ul. Koszykowej w Warszawie

Pewnie nikt nie zgadnie, co jest najbardziej rozpowszechnioną spośród z moich prac?

Projekt pochodził z konkursu, natomiast przygotowanie grafiki wektorowej dla poligrafii wyszło spod mojej myszki - logotyp "Teraz Polska" wykonany w 1992 roku na CorelDraw 3 i Windows 3.1, dla potrzeb Fundacji Godła Promocyjnego. Nakład tych wszystkich: słoików z ogórkami, butelek, konserw i bóg wie czego jeszcze, to dziesiątki, a może nawet setki milionów sztuk. To były ciekawe czasy... :)


Jednak kilka tygodni temu zdałem sobie sprawę, że przez całe życie mniej lub bardziej wiozłem się lub chociaż podwoziłem na cudzych plecach. Spośród różnych zadań wybierałem te, które sprawiały mi najwięcej przyjemności (nowe, kreatywne, urozmaicone), a inne bardziej przyziemne, powtarzalne, nudne przynajmniej z mojego punktu widzenia (marketing, obsługa papierów, programowanie, analiza danych, automatyzacja itp.) zwalam na innych.