top of page

MONOPRICE Monolith M1070 i M1570 – słuchawki planarne dosłownie za pół ceny

Wiele rodzajów słuchawek chodzi po Ziemi – od prostych dokanałówek, po złożone, tworzące trójwymiarową namiastkę kina. Ale gdy chodzi o takie po bożemu stereofoniczne słuchanie muzyki w domu, z super jakością, to modele planarne lądują na samym szczycie piramidy audiofilskiego pożądania.

MONOPRICE Monolith M1070 & M1570

Po lewej tańsze M1070 / po prawej M1570

Skoro planarniaki są takie wspaniałe, to dlaczego nie są równie powszechne na naszych głowach jak modele dynamiczne? Ano dlatego, że są to słuchawki wyłącznie do użytku domowego – tzw. otwarte, a to czego słuchamy, słucha z przymusu również nasze otoczenie, działa to niestety i w drugą stronę – to co się dzieje wokół swobodnie miesza się z dźwiękami muzyki – nie ma tu bowiem bariery w postaci wytłumionej skorupy obudowy, a cieniutka jak powiew wiatru membrana nie stanowi bariery.

Za to w warunkach zacisza domowego, gdy nikt wokół nie biega i nie wrzeszczy… to istna poezja.

Generalnie, słuchawki planarne są drogie, bardzo drogie, lub ekstremalnie drogie, bowiem ich produkcja skomplikowanym i delikatnym procesem jest. Cieszy więc, że na tym polski rynek trafiły dwa nowe modele amerykańskiej firmy Monoprice wycenione na całkiem zdroworozsądkowym poziomie.


Źródłem dźwięku w słuchawkach planarnych jest ultra cienka membrana wibrująca swobodnie w polu magnetycznym, dlatego muzykę słychać po obu jej stronach (kliknij żeby powiększyć)

Dystrybutor: Mamy przyjemność zaprezentować Monoprice Monolith M1070, czyli klasyczne planarne słuchawki typu otwartego, oraz Monoprice Monolith M1570, tego samego typu, lecz w pełni zbalansowane. Oba wykorzystują 106 mm przetworniki planarne wraz z symetrycznymi magnesami, dzięki czemu reprezentują bogate, hi-endowe brzmienie, oraz bardzo niski poziom zniekształceń. Otwarta konstrukcja umożliwia swobodny przepływ powietrza, co przekłada się na poszerzoną scenę dźwiękową i jeszcze bardziej wyraziste obrazowanie. Dzięki temu możemy poczuć się jak w epicentrum wydarzenia muzycznego. Zarówno w słuchawkach Monoprice Monolith M1070, jak i M1570 postawiono na maksymalny poziom komfortu: są bardzo lekkie, wyposażone w miękki, wyściełany pałąk nagłowny i nauszne pady wypełnione pianką z pamięcią kształtu. Te ostatnie dostajemy w dwóch wariantach, wykończone: owczą skórą lub welurem. Dzięki temu możemy dostosować słuchawki do własnych preferencji, a ich zamiana jest bardzo prosta i szybka. Wszystkie te cechy sprawiają, że możemy cieszyć się muzyką przez bardzo długi czas, bez najmniejszych oznak zmęczenia. Jakość dźwięku, wykonanie, oraz cena obydwu modeli Monoprice Monolith M1070 i M1570 sprawiają, że stanowią świetną alternatywę dla najwyższych modeli słuchawek planarnych uznanych na rynku producentów. Można się o tym przekonać, gdyż słuchawki dostępne są już w sprzedaży w Polsce. Klienci detaliczni mogą skorzystać z możliwości odsłuchu w sieci sklepów MP3Store, lub w dobrych sklepach Hi-Fi.

MONOPRICE Monolith M1070 & M1570 balanced plug

Tu najlepiej widać podstawową różnicę pomiędzy modelami w okablowaniu – zbalansowane (symetryczne) doprowadza sygnał niezależnie do lewej i prawej muszli osobnymi żyłami w przewodach, wydaje się to być nieistotnym szczegółem, ale w praktyce różnica jest kolosalna. Żeby w pełni skorzystać z dobrodziejstwa zbalansowania potrzebny jest również i zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy


Cena sugerowana:

Monolith M1070 – 1.699 zł

Monolith M1570 – 2.549 zł (zbalansowane)

N A J N O W S Z E    W P I S Y
bottom of page