MONOPRICE Monolith THX AAA 887 – wzmacniacz słuchawkowy z absurdalnie małymi zniekształceniami

Mamy latoś falę burz i urodzaj na słuchawkowe wzmacniacze zbalansowane. Po zastanowieniu przyczyn tego zjawiska można upatrywać w absolutnym przeładowaniu rynku modeli niezbalansowanych, gdzie szpilkę dosłownie trudno wsadzić. Natomiast wyższa jakościowo półka, nie rozwijała się dotąd aż tak dynamicznie (z uwagi na dość zaporowe ceny), a wiec jest tu nadal sporo miejsca na zdrową konkurencję.


MONOPRICE Monolith THX AAA 887

Szczególnie warto zwrócić uwagę na trzy ustawienia gain – dostosowujące ustawienia do różnych typów słuchawek, od dokanałowych po wokółuszne


W chwili obecnej widać, że coś wyraźnie drgnęło, a ceny zarówno zbalansowanych słuchawek, jak i kompatybilnych wzmacniaczy zaczęły radykalnie spadać.

Zbalansowany wzmacniacz Monolith’a oznaczono jako THX 887 AAA (Achromatic Audio Amplifier) – o co w tym chodzi?

THX Achromatic to opatentowana technologia całkowicie analogowych wzmacniaczy, która minimalizuje zniekształcenia do znikomo niskich poziomów (0,0001% przy 1 kHz) – stąd zapewne wyraz „achromatic” w nazwie, czyli brak koloryzacji dźwięku. Ponadto nienagannie cichy i precyzyjny obwód THX, redukuje straty energii w postaci ciepła, co pozwala na tworzenie bardziej wydajnych i zwartych konstrukcji działającą w niższych temperaturach.

Dystrybutor: Monolith THX AAA to wzmacniacz słuchawkowy, który wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby wydobyć to, co najlepsze w słuchawkach. Dzięki trzem różnym ustawieniom wzmocnienia (gain), odsłuch nawet na najbardziej wymagających słuchawkach, czy czułych IEM’ach, jest zoptymalizowany i nie stanowi już problemu. Monolith THX AAA idzie w tej kwestii jeszcze dalej, a mianowicie posiada trzy różne ustawienia podbicia częstotliwości, dzięki czemu użytkownik może ustawić różny, właściwy dla danych słuchawek poziom odsłuchu. Monoprice Monolith THX AAA został wyposażony w dwa