Piekło zamarzło – Marantz po 16 latach zmienia radykalnie wygląd: MODEL 30 & SACD 30n

Aktualizacja: 3 wrz 2020

20.08.2020 podczas premiery prasowej, Marantz zaprezentował futurystyczną wizję swoich urządzeń nowej generacji: MODEL 30 – zintegrowany wzmacniacz i SACD 30n – streamer sieciowy z odtwarzaczem płyt.

Jako, że embargo informacyjne upłynęło dokładnie o godzinie 10:00 dnia 1.09.2020, prezentuję prawdopodobnie pierwszą na świecie i tak obszerną relację z tego wydarzenia.

Czytajcie i dzielcie się nią wszyscy, albowiem audiofilski świat nie będzie już nigdy taki sam.


Model 30 / SACD 30n

Dawno temu Saul B. Marantz powiedział: „Podstawową przesłanką jest dla nas realistyczna reprodukcja muzyki.”
Kilka dni temu Oliver Kriete dodał: „Staramy się jak najbardziej przybliżać słuchaczom muzykę, poprzez uwalnianie jak największej liczby informacji, bo to one nadają jej prawdziwy sens. Tu nie chodzi o jakieś efekty specjalne, a o informację jaką muzycy zawierają w swoich utworach. Umożliwia to odpowiedni balans tonalny w całym paśmie, ze szczególnym uwzględnieniem wokali, które są największym nośnikiem emocji.”

Być może kilka osób zaskoczy ta wiadomość, ale wg GFK, to nie kto inny jak Marantz od czwartego kwartału ubiegłego roku jest oficjalnie #1 wśród europejskich marek produkujących wzmacniacze Hi-Fi (chodzi o udział w rynku). Wśród producentów odtwarzaczy CD, #1 pozycję utrzymuje od wielu lat i to się już chyba nie zmieni, gdyż wiele marek odpuściło sobie ten segment, kompletnie zapominając, jak wielkie kolekcje płyt są i pozostaną w prywatnych rękach.