Sensacja dnia – Bowers & Wilkins przejęty przez Sound United

Od dziś rynek audio będzie wyglądał inaczej... jeden z największych deali, jaki można sobie wyobrazić stał się faktem – Sound United przejmuje Grupę B&W. Wiadomość została ogłoszona w samo południe, a dokładniej o 12:03.

Dziś ogłaszamy przejęcie grupy B&W przez Sound United. Transakcja została zamknięta i rozpoczęliśmy proces unifikacji naszych dwóch firm.
Bowers & Wilkins + Sound United
Kevin Duffy (dyrektor generalny Sound United): Nabycie firmy Bowers & Wilkins połączy wiodące w branży projekty akustyczne, inżynierię i doświadczenie w produkcji w kategorii premium, z rozmiarem Sound United, techniczną przenikliwością i dostępem do konsumentów, który zapewni firmie Bowers & Wilkins dalszy rozwój. Sound United ma bogate osiągnięcia w ochronie tożsamości każdej z posiadanych marek i ich unikalnych kompetencji, więc nasze podejście do Bowers & Wilkins nie będzie inne. Wierzymy, że całość portfolio zyska na dołączeniu Bowers & Wilkins, co z kolei przełoży się na ekscytujące nowe produkty, technologie i możliwości dla naszych konsumentów, dystrybutorów, sprzedawców i wszystkich entuzjastów audio na całym świecie.

Co to oznacza w praktyce? Ano to, że do takich potęg jak: Denon / Polk Audio /

Marantz / Definitive Technology/ Classé / Boston Acoustics dołącza absolutnie legendarny Bowers & Wilkins.

W rękach amerykanów znajdą się więc czterej wielcy, i zaspokajający bardzo odmienne potrzeby klientów producenci kolumn, gdzie jak wiadomo Polk to numer 1 w USA, a B&W to reszta świata.Gdy połączy się kropki to widać, że temat musiał się tlić od dawna – kto pamięta, że gdy Denon 10 lat temu obchodził swoje 100-lecie, to ku zaskoczeniu wielu dziennikarzy (głównie w USA) rocznicowa elektronika, którą wtedy promowano grała właśnie na kolumnach B&W? Odszukałem tę informację w sieci i brzmiała ona wtedy tak:

Jeff Talmadge, dyrektor firmy Denon ds. Rozwoju produktów i integracji systemów, wyjaśnił, że oferta Anniversary Product Collection została w Japonii „wypowiedziana” (ang. voiced) za pomocą głośników B&W, aby zabrzmiała jak najlepiej, więc to właśnie będziemy mogli usłyszeć w Mahwah podczas tego wydarze