top of page

Przez dłuższą chwilę zastanawiałem się jak zdefiniować to swoje dziecko: Serwis / Wortal / Vlog / Blog?

Obecnie najbliżej mu do określenia Blog Serwis.

Blog - albowiem jest to dzieło całkowicie autorskie, stanowiące szereg wpisów w układzie chronologicznym, gdzie nie muszę dbać o zadowolenie wydawcy, a wszystkie sukcesy i porażki idą wyłącznie na moje konto.

Serwis - gdyż, tak się najczęściej określa zespół stron prezentujących spójną tematykę i posiadający własną nawigację.

Natomiast w międzyczasie, będę go wzbogacał o Vlog, czyli przekaz filmowy. 

Wtedy też stanie się V'Blogiem / B'Vlogiem, albo jeszcze czymś innym, zależnie od tego co mi wpadnie do głowy (a ten apostrof w nazwie będzie ukłonem w kierunku dzieciństwa, Papcia Chmiela i jego Tytusa, Romka i A'Tomka). 

Niniejszy blog postanowiłem stworzyć z potrzeby dzielenia się wiedzą, by jak najwięcej osób mogło szybko i łatwo znaleźć odpowiedni do swoich: potrzeb / oczekiwań / możliwości finansowych sprzęt.

Od prostych rozwiązań kieszonkowych, przez codziennych towarzyszy pracy (choćby na biurku), po systemy wbudowane w ściany i spięte z elektroniką inteligentnego domu.

Bowiem jak mawiał nieodżałowany mistrz Ken Ishiwata:

"Muzyka ma znaczenie" 

b_20181117_173413.jpg

Ken Ishiwata i ja - fotografia upamiętniająca 40-lecie współpracy z Marantz'em i jednocześnie trasę promującą ostatnie wielkie dzieło mistrza - zestaw Marantz Ki Ruby

 (2018 r.)

Korzystając z przywileju, że jestem tu szefem, 

wprowadzam w życie z chwilą publikacji poniższe dobre obyczaje:

 

1. Całkowity i nienegocjowalny zakaz agresji słownej - jeśli masz wątpliwości, gdzie przebiega cienka granica, to zadaj sobie pytanie: "Czy mój komentarz buduje, wznosi, czy niszczy, poniża?".


2. Jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie zapanować nad emocjami podczas dialogu, to idź pobiegać, albo na rower - będziesz zdrowszy ty i twoje otoczenie :)

 

3. Część internautów myli prawo do swobodnej wypowiedzi, z prawem do bezmyślnego słowotoku, obrażania innych i trollowania – zachowania antyspołeczne proszę zgłaszać przez CZAT (istnieje coś takiego jak blokada konta). Aczkolwiek mam nadzieję, że do niczego takiego nie będzie dochodzić.


4. Liczę, że wokół bloga szybko powstanie zaangażowana społeczność, a im większa będzie aktywność członków i chęć dzieleniem się osobistym doświadczeniem i informacjami wygrzebanymi w sieci, tym ciekawszy blog powstanie.

5. By móc zadawać pytania / komentować, wymagana jest rejestracja (na pasku menu po prawej stronie). Szanuję przywiązanie do ksywek / nicków, sam przez lata używałem "Pegaz A.S.S.", jednak zachęcam gorąco do podpisywania się pod własnymi poglądami nazwiskiem, to magicznie wpływa na poprawę jakości języka w debacie publicznej. Warto mieć własne, często odmienne zdanie, ale nie zwalnia to z kultury wypowiedzi. No chyba, że jest się politykiem, bo tam obowiązują nieco inne reguły gry :)

Z czasem planuję uruchomić możliwość tworzenia autorskich wpisów, dla co bardziej aktywnych członków naszej społeczności. Gdyby ktoś chciał pisać np. o wydarzeniach muzycznych, czy nowościach płytowych to zapraszam od ręki. 

 

6. Wszelkie pozostawione na stronie dane, nie są i nie będą wykorzystywane do innych celów, niż działalność strony. Nie handlowałem, nie handluję i nie zamierzam handlować danymi osobowymi. Amen.

7. Niezależnie od rejestracji (na górze strony), można, a wręcz powinno się zapisać na newsletter (na dole strony).

Przy obecnym tempie życia łatwo coś przegapić, a taki newsletter to wygodny i niezobowiązujący spis treści ostatnich wpisów. Jeżeli będzie przychodził zbyt często, lub zbyt rzadko proszę sygnalizować.

8. Wszelkie uwagi i zauważone błędy proszę zgłaszać przez CZAT. Można też zgłaszać propozycje tematów do opracowania. Ale proszę, bardzo serdecznie proszę i jeszcze raz proszę, o nie zadawanie pytań z cyklu: "A co mam kupić?" – nie wiem, "Czy kabel X będzie pasował do mojego wzmacniacza?" – nie wiem, zarobiony jestem :)

Dość przemocy słownej w sieci.

Chyba wszystko jasne. Czy są jakieś pytania? Jeśli tak, to zapraszam na CZAT.

bottom of page