top of page

Procesowi powstawania HP1000 miałem okazję towarzyszyć przez ostatnie 3 lata, spotykając się przy różnych okazjach z Tonym Xu - właścicielem i jednocześnie głównym projektantem w SoundMagic. Dzielił się opowieściami o twardych zmaganiach twórcy z miękką materią muzyki. Z ręką na sercu przyznam się, że w ubiegłym roku zacząłem wątpić, czy ten projekt uda się w ogóle dociągnąć do końca – myliłem się, oj bardzo się myliłem.

Po co pamiętać o zaglądaniu na bloga, gdy wolne od spamu info o nowych wpisach możesz dostawać automatycznie na maila

Muzyka, słuchawki i smartfon w drodze, Netflix i gry w domu,

 jak to współczesny człowiek - czuj się tu jak u siebie.

Zanim wydasz ciężko zarobione pieniądze na sprzęt lub usługi, poczytaj

żeby cię w nic nie wkręcano. Będę się starał systematyzować wiedzę techniczną, oraz dzielił unikalnymi treściami o sprzęcie, rynku, kulturze audio, relacjami z imprez i przemyśleniami o życiu :)

Witaj w klubie :)

Przez dłuższą chwilę zastanawiałem się jak zdefiniować to swoje dziecko: Serwis / Wortal / Vlog / Blog?

Obecnie najbliżej mu do określenia Blog Serwis.

Blog - albowiem jest to dzieło całkowicie autorskie, stanowiące szereg wpisów w układzie chronologicznym, gdzie nie muszę dbać o zadowolenie wydawcy, a wszystkie sukcesy i porażki idą wyłącznie na moje konto.

Serwis - gdyż, tak się najczęściej określa zespół stron prezentujących spójną tematykę i posiadający własną nawigację.

Natomiast w międzyczasie, będę go wzbogacał o Vlog, czyli przekaz filmowy. 

Wtedy też stanie się V'Blogiem / B'Vlogiem, albo jeszcze czymś innym, zależnie od tego co mi wpadnie do głowy (a ten apostrof w nazwie będzie ukłonem w kierunku dzieciństwa, Papcia Chmiela i jego Tytusa, Romka i A'Tomka). 

Niniejszy blog postanowiłem stworzyć z potrzeby dzielenia się wiedzą, by jak najwięcej osób mogło szybko i łatwo znaleźć odpowiedni do swoich: potrzeb / oczekiwań / możliwości finansowych sprzęt.

Od prostych rozwiązań kieszonkowych, przez codziennych towarzyszy pracy (choćby na biurku), po systemy wbudowane w ściany i spięte z elektroniką inteligentnego domu.

Bowiem jak mawiał nieodżałowany Ken Ishiwata:

"Muzyka ma znaczenie" 

Pracy jest dużo, w związku z tym nie mam czasu, ani ochoty na użeranie się trollami i innymi osobami, które "kloc uciska na serce". Z tego też powodu i korzystając z przywileju, że jestem tu szeryfem, wprowadzam w życie z chwilą publikacji poniższe zasady, regulujące dobre obyczaje:

1. Całkowity i nienegocjowalny zakaz agresji słownej - jeśli masz wątpliwości, gdzie przebiega granica, to zadaj sobie pytanie: "Czy twój komentarz buduje i wznosi, czy niszczy i poniża?". 


2. Część internautów myli prawo do swobodnej wypowiedzi, z prawem do bezmyślnego słowotoku, obrażania innych i trollowania – zachowania antyspołeczne proszę zgłaszać przez Czat. 


3. Mam nadzieję, że wokół bloga powstanie zaangażowana społeczność. Szanuję przywiązanie do ksywek / nicków, sam używałem "Pegaz A.S.S." przez lata, ale niestety internetowa "anonimowość" miesza ludziom niekiedy w rozumie. Czy ktoś podpisujący się jako "Kubuś Puchatek", czy "Prezydent Buba" ma szansę być brany na poważnie w dyskusji?

4. Jeśli nie jesteś w stanie zapanować nad swoimi emocjami, w tak prostej sytuacji jak dialog, to idź pobiegać - będziesz zdrowszy ty i twoje otoczenie :)

5. Liczę na dojrzałość i zrozumienie, iż zaproponowane obostrzenia są dla wspólnego dobra. Można mieć odmienne zdanie, ale nie zwalnia to z minimum kultury wypowiedzi.

1. By móc zadawać pytania, lub komentować niezbędna jest rejestracja (na pasku menu po prawej stronie). Planuję z czasem uruchomić możliwość tworzenia autorskich wpisów dla co bardziej aktywnych członków naszej społeczności. 

Wszelkie pozostawione na stronie dane, nie są i nie będą wykorzystywane do innych celów, niż działalność strony.

Im większa będzie aktywność członków i chęć dzieleniem się wiedzą i doświadczeniem, tym ciekawszy blog powstanie.

2. Przez Czat można zgłaszać propozycje tematów do kolejnych opracowania.

3. Niezależnie od rejestracji na stronie można (wręcz powinno się) zapisać się na newsletter (na dole strony). Jest to o tyle wygodne, że przy współczesnym tempie życia, łatwo coś ciekawego przegapić, a taki newsletter to wygodny i niezobowiązujący spis treści najnowszych wpisów.

 

Dość przemocy słownej w sieci.

Chyba wszystko jasne. Czy są jakieś pytania?

N1 tytuł

N3 lead / śródtytuł

Jestem akapitem. Kliknij tutaj, by dodać własny tekst albo mnie edytować. To proste.

N4 cytat

N2 śródtytuł / podpis zdjęcia

Jestem akapitem. Kliknij tutaj, by dodać własny tekst albo mnie edytować. To proste.

bottom of page